Elektryczny holownik pomaga utrzymać linię produkcyjną na torze w Wagony Świdnica

[email protected]UncategorisedLeave a Comment

Elektryczny holownik pomaga utrzymać linię produkcyjną na torze w Wagony Świdnica

Nu-Star zapewnia bezpieczne i opłacalne rozwiązanie do pchania wagonów

Wagony Świdnica, należąca do grupy Greenbrier Europe, ma długą historię w dziedzinie inżynierii, konstrukcji oraz produkcji wagonów towarowych od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Greenbrier Europe jest firmą globalną, dystrybuującą produkty na całym świecie.

Specjalista ds. Inwestycji Jerzy Moskal z Wagony Świdnica zwrócił się do polskiego dystrybutora Nu-Star w poszukiwaniu bardziej wydajnego i opłacalnego rozwiązania, które umożliwiłoby transport wagonów przez proces produkcyjny.

Zakład w Świdnicy wykorzystuje system wózków szynowych do przemieszczania wagonów kolejowych przez linię produkcyjną. Skomplikowana operacja polegała na ręcznym przemieszczaniu ciężkich wagonów przez kilku pracowników, co może być niebezpieczne i wiązać się z ryzykiem dla zdrowia i bezpieczeństwa załogi.

Bartosz Sowiński, polski dystrybutor Nu-Star wyjaśnił: „Elektryczne holowniki Nu-Star są wykorzystywane w wielu branżach na całym świecie na liniach produkcyjnych, jako opłacalne i bezpieczne rozwiązanie do przemieszczania ładunków przemysłowych. Prawdziwym wyzwaniem zaprezentowanym przez Wagony Świdnica był zakrzywiony tor, który prowadzi wagony z lakierni na kolejny etap montażu. To była bardzo trudna część linii produkcyjnej do przemieszczania wagonów, z udziałem wielu pracowników i sprzętu. Jednak elektryczny pchacz Nu-Star przezwyciężył zwiększony opór toczenia na łukach z łatwością, więc pchanie wagonów o masie 35.000 kg nie stanowiło żadnego problemu dla Super Power Pusher.”

Super Power Pusher wytwarza do 9000N siły pchania i może walczyć z obciążeniami o wysokim oporze toczenia. Dostępna jest szeroka gama akcesoriów do holowania dostosowanych do wymagań konkretnego wyzwania. W Wagony Świdnica wysoka podkładka do pchania z regulowaną wysokością jest idealnym rozwiązaniem do bezpiecznego przemieszczania wagonów przez środowisko fabryki.

Daniel Taradaj, Kierownik ds. Utrzymania Ruchu w Wagony Świdnica, był zachwycony możliwościami holownika i pozytywnym wpływem na operacje; „W przeszłości pchanie wagonów po opuszczeniu lakierni było trudne i wymagało dużego wysiłku; personelu, sprzętu i czasu. Super Power Pusher z łatwością rozwiązał ten długotrwały problem. Dzięki Nu-Star i ich Super Power Pusher przekształciliśmy operacje fabryczne, poprawiając bezpieczeństwo w miejscu pracy i zwiększając wydajność, ponieważ nie musimy już odciągać pracowników od ich podstawowej pracy w celu przepychania wagonów. Ta operacja jest teraz obsługiwana przez jednego pracownika i elektryczny holownik „. W rezultacie Greenbrier Europe ma teraz cztery urządzenia Super Power Pusher działające w Wagony Świdnica.

Sprawdź w jaki sposób Nu-Star może pomóc rozwiązać Twój problem na linii produkcyjnej, zobacz galerię naszych aplikacji i skontaktuj się w celu uzyskania informacji.

Dodaj komentarz