Liugong Dressta Machinery optymalizuje proces produkcyjny z Super Power Pusher firmy Nu-Star

[email protected]UncategorisedLeave a Comment

Nu-Star Super Power Pusher ze wspornikiem kątowym popychającym spychacz w Dressta

Elektryczny pchacz znacząco usprawnił przepychanie wózków technologicznych przez proces produkcyjny. Celem działań globalnego producenta ciężkiego sprzętu budowlanego była optymalizacja wydajności i kosztów pracy linii produkcyjnych.

Zakład w Stalowej Woli wykorzystuje 18 wózków szynowych do przemieszczania budowanych maszyn przez linię produkcyjną. Operacja polegała na przemieszczaniu wózków w sposób manualny, co wiązało się z dodatkową pracochłonnością i było uciążliwe dla pracowników.

„Elektryczne holowniki Nu-Star są wykorzystywane w wielu branżach na całym świecie na liniach produkcyjnych, jako opłacalne i bezpieczne rozwiązanie do przemieszczania ładunków przemysłowych. Liugong Dressta Machinery stanęła przed kilkoma wyzwaniami: zwiększenia bezpieczeństwa pracowników oraz efektywności na linii produkcyjnej przy uwzględnieniu optymalizacji kosztów zastosowanego rozwiązania. Liugong Dressta Machinery posiada wiele gniazd produkcyjnych na linii montażowej i co pewien czas wszystkie wózki technologiczne należy przemieścić na kolejny etap produkcji. To była bardzo czasochłonna czynność, która odrywała pracowników od ich głównego zadania, czyli budowy urządzeń. Odpowiednią pomoc zapewnił Super Power Pusher, elektryczny pchacz Nu-Star, który pcha wózek technologiczny po szynach z ładunkiem o łącznej masie 55.000 kg zarówno po betonie, jak również po blasze perforowanej” wyjaśnia Bartosz Sowiński, polski dystrybutor Nu-Star

Super Power Pusher wytwarza do 9000 N siły pchania i jest w stanie sprostać  obciążeniom o wysokim oporze toczenia. Dostosowując sprzęt do wymagań klienta zastosowano kątownik z regulowaną wysokością. Inżynierowie LDM zapowiedzieli, że sposób montażu dodatkowych aplikacji jest na tyle uniwersalny, że w razie potrzeb mogą zaprojektować i stworzyć swoją aplikację, która będzie pomocna przy konkretnych zadaniach.

„W przeszłości pchanie wózków technologicznych do kolejnego gniazda produkcyjnego wymagało dużego wysiłku; personelu, sprzętu i czasu. Alternatywą był zakup i montaż silników elektrycznych do każdego z osiemnastu wózków technologicznych. Super Power Pusher z łatwością rozwiązał ten długotrwały problem. Dzięki Nu-Star i ich Super Power Pusher przekształciliśmy operacje fabryczne, poprawiając bezpieczeństwo w miejscu pracy i zwiększając wydajność, ponieważ nie musimy już odciągać pracowników od ich podstawowej pracy w celu przepychania wózków technologicznych. Ta operacja jest teraz obsługiwana przez jednego pracownika i elektryczny holownik. Co więcej, jedno urządzenie okazało się kilkukrotnie tańsze od osiemnastu silników elektrycznych” przyznał Ryszard Łokaj, Kierownik Działu Konstrukcji Oprzyrządowania w LDM.

Liugong Dressta Machinery jest globalnym producentem ciężkiego sprzętu budowlanego, znanym z tworzenia trwałych, potężnych maszyn do najcięższych zastosowań – od ładowarek kołowych, spycharek gąsienicowych, koparek gąsienicowych do układarek rur do przesyłu gazu i ropy naftowej. Wyprodukowane w Stalowej Woli maszyny są dystrybuowane na rynki Europy, Azji i krajów Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Łacińskiej przy jednoczesnym zapewnieniu bezkonkurencyjnych usług technicznych oraz wiedzy na temat wszystkich produkowanych maszyn.

Zobacz, jak Nu-Star może pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu na linii produkcyjnej, skontaktuj się z nami i odwiedź stronę nu-starmhl.pl, aby zobaczyć szeroką gamę holowników elektrycznych Nu-Star.

Dodaj komentarz