Proszę o kontakt po więcej szczegółów lub wypełnienie formularz informacyjny
Przemieszczanie Ładunków na Szynach, takich jak wagony towarowe, osobowe, wózki szynowe, zestawy kołowe, wózki i platformy transportowe
Tak jak w samej branży kolejowej, szyny są często wykorzystywane w procesach produkcyjnych, jako metoda obniżenia oporu toczenia bardzo ciężkich ładunków.
Szyny tworzą często podstawę samej linii produkcyjnej, a ładunki przesuwane są wzdłuż szyn z jednej komórki produkcyjnej do kolejnej, do i z autoklawów, pieców suszarniczych lub warsztatów serwisowych.
Odkąd w wózkach kolejowych, wagonach kolejowych, wózkach i platformach transportowych montuje się koła z kołnierzem, dzięki czemu ładunek nie spada z szyn, lub sama szyna jest zaprojektowana w taki sposób, aby zapobiec odchylaniu się kół w lewo lub prawo, możliwe jest zastosowanie siły pchania i ciągnięcia, zarówno centralnie, jak również z jednej strony obciążenia. Jest to szczególnie przydatne, gdy istnieje kanał serwisowy między szynami np. w placówce serwisowej kolei.
Aby bezpiecznie przemieszczać ładunki można je tymczasowo „rozszerzyć” z lewej lub z prawej strony za pomocą pręta, który umożliwia jednemu holownikowi zarówno pchanie ładunków z prawej strony do lewej, jak również z lewej do prawej.