Nu-Star Super Power Pusher do zadań specjalnych w Vesuvius Poland

[email protected]UncategorisedLeave a Comment

Nu-Star Super Power Pusher do zadań specjalnych w Vesuvius Poland

Vesuvius Poland Sp. z o.o. w Skawinie należy do międzynarodowego koncernu – Grupy Vesuvius, będącego światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży specjalistycznych ogniotrwałych wyrobów ceramicznych i systemów kontroli dla wymagających zastosowań przemysłowych.

Grupa Vesuvius słynie z wysokiej kultury bezpieczeństwa w miejscu pracy. Stale dbając o najwyższe standardy bezpieczeństwa zarząd Spółki zdecydował się na zastosowanie elektrycznego pchacza Super Power Pusher, poprawiając efektywność i bezpieczeństwo obsługi linii produkcyjnych.

Linia produkcyjna w Vesuvius Poland wykorzystuje system transportu szynowego z wózkami transferowymi i przeciągarkami. Łączna masa przemieszczanego wózka wraz z cegłami wynosi 25 ton. Jednak w niektórych miejscach wózki pchane są przy pomocy wózków widłowych, a w kilku stacjach dokujących wózek transferowy powinien zostać wyhamowany, aby nie uderzył w ścianę.

W odpowiedzi na zdefiniowane warunki pracy w zakładzie produkcji kształtek wysokoglinowych  w Skawinie oraz konkretne ryzyka dystrybutor holowników Nu-Star Poland zaproponował elektryczny holownik Nu-Star Super Power Pusher, ze specjalnie zaprojektowanym uchwytem do wózków transferowych.

Artur Zięba, Group Leader AR, przyznał – Wprowadzenie Super Power Pusher istotnie przyczyniło się do poprawy czynności związanych z  przepychaniem wózków transferowych. Dodatkowo dzięki zainstalowanemu hakowi Super Power Pusher może wyhamowywać wózek transferowy z kształtkami, aby nie uderzył w ścianę przy parkowaniu. Poprawiliśmy warunki pracy dla naszych operatorów w tym zakresie naszej działalności. Robimy też trochę dobrego dla środowiska, ponieważ elektryczny holownik nie emituje spalin i jest idealny do użytku w pomieszczeniach. Super Power Pusher udowodnił swoją wiarygodność; jako niezawodne, efektywne kosztowo rozwiązanie i solidny atut dla linii produkcji kształtek wysokoglinowych.

Bartosz Sowiński, dyrektor Nu-Star Poland wyjaśnił – Jesteśmy dumni z projektowania i budowania niezawodnych rozwiązań, dzięki którym nasi klienci zyskują na bezpieczeństwie i efektywności pracy, co skutkuje obniżeniem kosztów operacyjnych. Cieszymy się, że nasz Super Power Pusher pomógł Vesuvius Poland osiągnąć cele BHP oraz cele produkcyjne.

Dowiedz się, w jaki sposób Nu-Star może usprawnić twoje operacje w miejscu pracy i zobacz naszą szeroką gamę elektrycznych holowników i pchaczy Nu-Star.

Dodaj komentarz