RNLI oszczędza cenne godziny produkcyjne dzięki pchaczom Nu-Star Super Power Pusher

[email protected]UncategorisedLeave a Comment

Pchacze Nu-Star Super Power Pusher ułatwiają podstawowe prace konserwacyjne w warsztacie Centrum Przybrzeżnych Łodzi Ratunkowych RNLI

Super Power Pusher niezbędny do obsługi linii produkcyjnej RNLI

Royal National Lifeboat Institution (RNLI) to największa brytyjska organizacja charytatywna ratująca życie na morzu. Centrum Przybrzeżnych Łodzi Ratunkowych RNLI (ILC) buduje i przeprowadza niezbędną konserwację łodzi ratunkowych dla stacji łodzi ratunkowych w całej Wielkiej Brytanii. Nu-Star Super Power Pusher pomaga w tej operacji w ILC w East Cowes, które obsługuje do 80 łodzi rocznie.

Po dokładnych demonstracjach na miejscu w 2007 r. firma RNLI zainwestowała w dwa urządzenia Super Power Pusher™, które dobrze służyły ILC przez ostatnie 15 lat. Jedna do przemieszczania łodzi ratunkowych Atlantics przez linię produkcyjną w warsztacie i druga do użytku na zewnątrz, do przemieszczania łodzi do zewnętrznego podnośnika nożycowego do łodzi.

W warsztacie łodzie Atlantics są umieszczane na wózkach ze specjalnie zaprojektowanym układem sprzęgów po obu stronach wózka, zapewniającym elastyczność ruchu wzdłuż linii. Po załadowaniu wózki ważą około trzech ton, a Super Power Pusher łączy je za pomocą ramienia sterującego, co umożliwia łatwe manewrowanie wózkami po warsztacie w ciasnych przestrzeniach. Łodzie muszą być często przemieszczane po linii produkcyjnej z gniazda do gniazda, dlatego istotne jest, aby były przemieszczane szybko i bezpiecznie. Przed wprowadzeniem maszyn elektrycznych, do przemieszczania wózków używano ciągnika z silnikiem wysokoprężnym, co było zabiegiem czasochłonnym i nieprzyjaznym dla środowiska.

Firma RNLI zwróciła się niedawno do Nu-Star z prośbą o wymianę maszyny, która jest często używana na zewnątrz, ponieważ w ciągu całego okresu użytkowania była ona narażona na liczne uszkodzenia spowodowane słoną wodą powodującą korozję. Zespół jest szczęśliwy, że jednostka wewnętrzna nadal działa sprawnie i nosi minimalne oznaki zużycia.

Poproszony o dokonanie przeglądu pchacza Nu-Star Super Power Pusher, Glyn Ellis MBE, menedżer operacyjny ILC w RNLI, powiedział: „Każdego roku budujemy i remontujemy kilka łodzi Atlantic 85 i korzystając z ciągłego doskonalenia i odchudzania, przenosimy łodzie z ich pozycji produkcyjnych obecnie co 71 godzin. Elektryczny holownik przemieszcza wózki w ciągu kilku minut, przy pomocy tylko jednej osoby. Super Power Pusher sprawia, że zadanie jest bardzo wydajne i polegamy na nim, aby zapewnić płynną pracę naszego warsztatu.

Matt Smith z Nu-Star stwierdził: „Cieszymy się, że nasze pchacze Super Power Pusher są w stanie pomóc RNLI w ich podstawowym programie konserwacji łodzi ratunkowych, oszczędzając na operacjach cenny czas, który można spędzić gdzie indziej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zapewnić solidny holownik elektryczny, który jest zbudowany z myślą o trwałości i wytrzymuje próbę czasu, zapewniając naszym klientom opłacalność inwestycji w maszyny”.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc w zwiększeniu wydajności Twoich operacji i uzyskać fachowe porady dotyczące rozwiązań w zakresie transportu materiałów. Dowiedz się więcej o elektrycznym holowniku Super Power Pusher. Holownik elektryczny Nu-Star Power Pusher to marka ciesząca się zaufaniem od ponad 60 lat. Pamiętaj, If it rolls… we can move it! ®

Dodaj komentarz