ZFP Inwestycje sp. z o.o., będąca częścią Grupy Polpharma, inwestuje w ciągnik PowerTug ze stali nierdzewnej do nowej fabryki

[email protected]UncategorisedLeave a Comment

ZFP Inwestycje sp. z o.o., będąca częścią Grupy Polpharma, inwestuje w ciągnik PowerTug ze stali nierdzewnej do nowej fabryki

Nu-Star PowerTug zachwyca w ZFP Inwestycje sp. z o.o. i jest opisywany jako niezbędne wyposażenie nowego pomieszczenia czystego

ZFP Inwestycje sp. z o.o. jest częścią Grupy Polpharma w branży farmaceutycznej i jest jednym z największych producentów leków w Polsce, produkującym leki pomagające ratować życie od ponad 85 lat.

Bezpieczeństwo leży u podstaw wartości Polpharmy i polityki społecznej odpowiedzialności biznesu, nic więc dziwnego, że firma przoduje we wprowadzaniu do swojej działalności Nu-Star PowerTug w celu poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Holownik PowerTug ze stali nierdzewnej jest używany przez Polpharma w zakładzie produkcyjnym w Duchnicach do transportu zbiorników Sartorius o masie 1.500 kg w procesie produkcji leków w środowisku czystym, gdzie wytwarzane są antybiotyki sterylne i niesterylne z grupy cafalosporyn I, II i III generacji w postaci iniekcji i tabletek.

Model PowerTug ze stali nierdzewnej został opracowany specjalnie dla przemysłu spożywczego, biotechnologicznego i chemicznego, opracowany zgodnie ze standardami pomieszczeń czystych i procedurami mycia zgodnie ze standardami Polpharma. FDA (polski odpowiednik?!).

PowerTug to istotny element sprzętu do transportu materiałów zapewniający wydajność i bezpieczeństwo, ponieważ umożliwia jednemu użytkownikowi dokładne pozycjonowanie i łatwe sterowanie ciężkimi statkami pełnymi surowcami poprzez połączenie statku z PowerTug za pomocą teleskopowych nóg. Konstrukcja ta przezwycięża trudności związane z tradycyjnym „wędrowaniem” ruchomych statków z kółkami obrotowymi i koniecznością kontrolowania tego przez wielu pracowników.

Michał Michalik, DSP Manager w Polpharma Biologics Warsaw Sp. z o.o., potrzebował do czystego pomieszczenia urządzenia ze stali nierdzewnej, które byłoby w stanie pchać/ciągnąć i precyzyjnie ustawiać naczynie Sartotius o łącznej masie 1.500 kg. Po weryfikacji dostępnych na rynku rozwiązań Grupa Polpharma zdecydowała się zaufać urządzeniu Power Tug od Nu-Star. “Dzięki Power Tug jeden operator bez żadnego wysiłku, jest w stanie przemieszczać zbiornik po hali produkcyjnej i umieszczać go precyzyjnie w odpowiednich miejscach. Ręczne przesuwanie naczynia Sartorius wymagałoby zaangażowania co najmniej dwóch pracowników, którzy wykonywaliby tę samą pracę dłużej niż jeden operator z użyciem ciągnika elektrycznego Power Tug. Dzięki tej inwestycji process produkcji jest bardziej wydajny, a pracownicy nie są przeciążeni fizycznie”.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Nu-Star PowerTug, skontaktuj się już teraz. Pamiętaj, że holownik elektryczny Nu-Star Power Pusher i rodzina produktów cieszą się zaufaniem od ponad 60 lat If it rolls… we can move it! ®

Dodaj komentarz