Super Power Pusher z Podwójnym Silnikiem bez wysiłku pcha bębny kablowe przez linię produkcyjną w Tele-Fonika Kable S.A.

[email protected]UncategorisedLeave a Comment

Super Power Pusher z mocowaniem rolkowym pchający drewniany bęben kablowy w Tele-Fonika Kable w Polsce

Tele-Fonika Kable S.A. inwestuje w trzy urządzenia Nu-Star HT Super Power Pusher z Podwójnym Silnikiem, aby poprawić bezpieczeństwo w miejscu pracy i produktywność w fabryce.

Tele-Fonika Kable S.A. to wiodący europejski producent kabli i przewodów, działający globalnie, zaopatrując jedne z największych firm w branży, od telekomunikacji po górnictwo.
Rozwój Tele-Fonika Kable S.A. w ośmiu zakładach produkcyjnych i coraz większe zmiany w przepisach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy skłoniły Spółkę do przeglądu bezpieczeństwa i wydajności w miejscu pracy podczas przemieszczania bębnów kablowych.

W ramach produkcji drutu i kabli, duże bębny kablowe o wadze do 60 ton muszą być przemieszczane na liniach produkcyjnych. Tele-Fonika skontaktowała się z polskim dystrybutorem Nu-Star, aby znaleźć rozwiązanie dla pchania bębnów kablowych w bezpieczny i łatwy sposób oraz zmniejszenia ręcznej obsługi.

Bartosz Sowiński, polski dystrybutor Nu-Star wyjaśnił: „Aby popchnąć ciężkie bębny kablowe, do pokonania oporów toczenia wymagany jest wysoki moment rozruchowy, dlatego poleciłem darmową demonstrację elektrycznego holownika Nu-Star – HT Super Power Pusher z Podwójnym Silnikiem.”

Super Power Pusher z Podwójnym Silnikiem jest zasilany dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 1,5 kW każdy, wytwarzającymi siłę pchania do 17,600 N. Maszyna wyposażona jest w specjalną aplikację rolkową przeznaczoną do przesuwania zarówno bębnów kablowych, jak i rolek papieru. Wykorzystanie silników elektrycznych zapewnia dodatkową korzyść w postaci braku dymu i oparów w fabryce.

Po demonstracji popychacza do bębnów z kablami, Pan Stanisław Wajs, szef Działu Utrzymania Ruchu w Tele-Fonika Kable, powiedział: „Holownik Nu-Star HT Super Power Pusher z Podwójnym Silnikiem wydaje się dość wyjątkowy na rynku, jest bardzo wytrzymały i generuje wystarczającą moc, aby łatwo popchnąć nasze największe bębny kablowe. W porównaniu do innych rozwiązań, takich jak wózki widłowe, elektryczny holownik jest znacznie mniejszym i tańszym rozwiązaniem do przemieszczania ciężkich ładunków przemysłowych. Elektryczny holownik Nu-Star jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i znacznie bezpieczniejszy niż próba ręcznego przemieszczania szpul.

Po pozytywnych opiniach naszych pracowników z hali produkcyjnej zainwestowaliśmy w trzy pchacze HT Super Power Pusher z Podwójnym Silnikiem. Elektryczne holowniki firmy Nu-Star zrewolucjonizowały efektywne i bezpieczne przemieszczanie bębnów kablowych na naszych liniach produkcyjnych, zmniejszając koszty pracy w przypadku zadań, które normalnie wymagałyby co najmniej dwóch pracowników.”

Odwiedź nu-starmhl.pl, aby zobaczyć szeroką gamę holowników elektrycznych Nu-Star. Nu-Star od ponad dekady dostarcza rozwiązania do przemieszczania materiałów oraz relokowania maszyn, pamiętaj, że Jeśli się roluje (toczy) … możemy to przemieścić! ®

Przeczytaj o nas w najnowszym numerze EuroWire, wiodącego międzynarodowego magazynu Wire and Cable.

Dodaj komentarz